Vēlies saražot par 35% vairāk elektrības?

35% vairāk enerģijas
Vācijā izstrādātā tehnoloģija nodrošina augstāko saules paneļu atdevi
Vācijas kvalitāte
Vācijas ražotājs nodrošina augstāko kvalitāti mūsu piedāvātajiem saules paneļiem.
Pārbaudīts ilgtermiņā
Ražotājs garantē nemainīgu saules paneļu jaudas atdevi 30 gadu garumā
Finanšu ieguvumi
Jūsu uzņēmums vai privātmāja sāks pelnīt no uzstādītajiem saules paneļiem jau pēc XX gadiem
Saules paneļu kalkulators
Aprēķini ietaupījumu biznesam vai privātmājai
1000
25000
0.05
0.90
Ietaupījums gadā uzstādot saules paneļus:
0 EUR
Nepieciešamā saules paneļu sistēmas jauda:
0 kW
Nepieciešamais saules paneļu daudzums:
0 gab
Nepieciešamais apbūves laukums:
0 m2
AKCIJAS PIEDĀVĀJUMS
Atstājiet pieteikumu un saņemiet projekta izveidi un visas nepieciešamās saskaņošanas BEZ MAKSAS!
1
Pieteikums
Atstājiet pieteikumu šajā lapā
2
Konsultācija
Darba dienas laikā ar jums sazināsies mūsu konsultants
3
Projekts
X darba dienu laikā saņemsiet projektu savas elektroenerģijas ražošanai
Vairāk kā 500 realizēti projekti Latvijā!
Jaunsvirlauka, Dobeles nov.
Mērsrags, Engures nov.
Saulkrasti
Uzstādīta jauda: 60 kW
Saražotā enerģija gadā: 58 400 kWh
Ietaupījums gadā: 8 760 EUR
Uzstādītā jauda: 14,8 kW
Saražotā enerģija gadā: 14 280 kWh
Ietaupījums gadā: 1 857 EUR
Uzstādītā jauda: 4,8 kW
Saražotā enerģija gadā: 4 560 kWh
Ietaupījums gadā: 675 EUR
Kā notiek projekta realizācija
1
Projekta izstrāde
Pēc konsultācijas saņemsiet individuālu, uz aprēķiniem balstītu piedāvājumu. Tai skaitā ražības simulāciju un atmaksāšanās perioda aprēķinu.
2
Atļauju izņemšana
Mēs bez maksas izņemsim visas nepieciešamās atļaujas un veiksim saskaņojumus. Kā arī, palīdzēsim kopīgi izvēlēties optimālāko iekārtu jaudu.
3
Uzstādīšana un pieslēgšana
Uzstādīšanu veiksim tikai ar savām, apmācītām un pieredzējušām, montāžas komandām. Mūsu darbs tiks uzskatīts par izdarītu tikai tad, kad sistēma būs pieslēgta A/S Sadales Tīkls un perfekti funkcionējoša.
4
Pašražota elektrība
Ražosiet savu 100% zaļu elektrību, samazinot CO2 un krietni ietaupīsiet uzņēmuma līdzekļus. Mēs konsultēsim par izdevīgāko veidu pārdodot saražoto un nepatērēto elektrību.
Garantijas
 • 30 gadu
  ražotāja garantija
  Garantēta SOLARWATT GmbH ražotāja garantija saules paneļu ilgmūžībai. Pilnībā katrs saules panelis ir notestēts pirms izsūtīšanas klientiem.
 • 30 gadu
  veiktspējas garantija
  Saules paneļi ražos vismaz 89% no to sākotnējās ražības. Šāda ilgmūžība ir panākta pateicoties kvalitatīvai Stikls-Stikls tehnoloģijai apvienojumā ar TopCon šūnu.
 • 5 gadu
  apdrošināšana
  SOLARWATT GmbH nodrošina bezmaksas apdrošināšanu pēc to uzstādīšanas, tā iekļauj dabas stihijas, uzstādītāja darbu un citus iespējamos riskus.
Atbalsts iegādei
EKII atbalsts privātpersonām
Atbalsta summa 4000 EUR saules paneļiem un 2500 EUR akumulatoru sistēmai.

Svarīgākais finansējuma saņemšanai:

 • Ēkā jānodod ekspluatācijā 5 gadu laikā pēc sistēmas uzstādīšanas
 • Ēkā nenotiek saimnieciska darbībā
 • Vismaz 80% saules saražotās elektrības ir jāpatērē gada laikā
 • Saules paneļi vai akumulatori iegādāti pēc noteikumu stāšanās spēkā.
Mēs sagatavosim un iesniegsim visu dokumentu paketi atbalsta saņemšanai un nokārtosim visas ar to saistītās formalitātes.
Kredīts mājokļa energoefektivitātei ar mūsu sadarbības partneri BigBank.

 • Azdevuma likme: fiksēta 5,9 %
 • Summa: 5 000 - 25 000 EUR
 • Atmaksas termiņš: 6 - 84 mēneši
 • Azdevuma likme: fiksēta 5,9 %
 • Noformēšanas maksa: 1% (min. 50 EUR)
 • Ikmēneša administrēšanas maksa: 2,50 EUR

Saņemiet individuālu piedāvājumu, ievadot kampaņas kodu: SAULESJAUDA
ALTUM līdzfinansējums uzņēmumiem
Atbalsta apmērs 30% kapitāla atlaide no saules paneļu vai vēja ģenerātoru uzstādīšanai.
Svarīgākais finansējuma saņemšanai:

 • Uzņēmums ir reģistrēts Latvijā
 • Atbalstu saules paneļiem ir iespējams apvienot ar atbalstu elektroauto iegādei vai citiem energoefektivitātes uzlabošanas pasākumiem.
 • Uzņēmumam nav nodokļu parādi, uzņēmums nav nonācis finansiālās grūtības un ir nodzēsti kavējuma ziņojumi kredīt reģistros
 • Uzņēmums nenodarbojas ar lauksaimniecību, kā arī ir atsevišķi ierobežojumi nozarēs, kuras saistītas ar azartspēlēm u.t.t.

Palīdzēsim piesaistīt ALTUM atbalstu un sakārtosim dokumentāciju, kura saistīta ar saules paneļu uzstādīšanu.
Atbalsta apmērs 40-85% apmērā atkarībā no saimniecības lieluma.

 • Uzņēmuma pamatdarbībai jābūt saistītai ar lauksamniecību.
 • Pēc atbalsta saņemšanas jāpatērē vidēji 80% saules paneļu saražotā elektrībā.
 • Izvēlētajiem saules paneļiem un pārējai ar to saistītai komplektācijai ir jābūt ievietotai Tehnikas katalogā.
 • Izvēloties saules paneļu sistēmas uzstādīšanu uz zemes projektam jābūt saskaņotam Būvvaldē.

Mēs izveidosim Jums individuālu, tieši Jūsu vajadzībām piemērotu piedāvājumu un ievietosim Tehniskas katalogā. Kā arī palīdzēsim piesaistīt LAD atbalstu un sakārtosim dokumentāciju, kura saistīta ar saules paneļu uzstādīšanu.

Kas ir svarīgi zināt, izvēloties saules paneļu sistēmu?

Atļaujas

Nereti ir situācijas, kad klients ir investējis laikus un līdzekļus saules paneļu piedāvājumu izpētē, taču nesaņem atļauju no A/S Sadales Tīkls to uzstādīšanai.
Tamdēļ kā pirmo soli vienmēr iesakām noskaidrot saules paneļu uzstādīšanas iespējas un tikai pēc tam veikt tālākus izpētēs darbus.
 1. Lai to izdarītu vispirms ir jāsāk ar vēlamo saražotās zaļās elektrības daudzumu gadā. To ietekmē gan elektrības kopējais patēriņš, gan uzņēmuma elektrības patēriņa periodiskums. Priecāsimies sniegt mūsu rekomendācijas.
 2. Ja jumta vai zemes laukums ir ierobežots, jāņem vērā tā laukuma platības pietiekamība.
Viens 550 Wp saules panelis ir vidēji 2,35 x 1,15 m liels. Lai, piemēram, novietotu 100 kW saules parku uz slīpa jumta nepieciešams minums 140 m2 liela plakne.
Uz viena ha zemes iespējas novietot vidēji 1,5 MW saules parku.
Tāpat būtiski ņemt vērā saules paneļu distanci no kaimiņu teritorijas, zibens novadītājiem, pāri īpašumam ejošajam elektrības līnijām u.t.t.

 1. Kad vēlamais saražotās elektrības daudzums ir definēts un apzinātas iespējas tos novietot nepieciešams izņemt atļauju no A/S Sadales Tīkls to uzstādīšanai. Lai to izdariet:
 • Jautājiet to mums un nosūtīsim instrukciju.
 • Pilnvarojiet mūs un mēs to veiksim Jūsu vietā.
Ja saules paneļus plānots novietot uz zemes būs nepieciešams papildus projekts, topogrāfijas veikšana, kā arī saskaņošana Būvvaldē. Ja zem zemes kur tos plānojat novietot saules paneļus ir melorācija, papildus saskaņošana nepieciešama ar Zemkopības Ministriju.
Sia Sun Electric / Saules Jauda priecāsies konsultēt un veikt saskaņošanas procesu un atļauju izņemšanu bez maksas Jūsu vietā.

Novietojums
Novietojuma izvēlē ir viens no svarīgākajiem faktoriem saules paneļu ražībai. Tā kā SOLARWATT saules paneļu paredzamais kalpošanas laiks 30 gadi, tas būtiski ietekmēs saražotās elektrības daudzumu to kalpošanas laikā.

Izvēloties novietojumu Dienvidu virzienā saules paneļi saražos maksmiāli daudz elektrību gada griezumā. Savukārt sadalot saules paneļus proporcionāli Austrumu / Rietumu virzienā saražotās elektrības daudzums būs vidēji 20-25% mazāks.
Taču būtiski ņemt vērā, Ja uzņēmums, kurš nolēmis uzstādīt saules paneļus tēre elektrību vienādi visas dienas garumā bieži ekonomiski izdevīgāk sanāk saules paneļus novietot A/R virzienā vai visos 3 virzienos. Lai nosegtu pašpatētās kWh ar zaļo elektrību visas dienas garumā izmantojot maksmiāli daudz savu elektrību un ietaupot pārvades maksu.

Papildus tam ir jānem vērā ka elektrības cenai ir tendence būt augstākai agrās rīta stundās un vakara stundās, līdz ar to ja mērķis ir elektrības pardošana, A/R izvietojums var būt finansiāli izdevīgāks.

Savukārt ja galvenais kritērijs ir saražotās elektrības daudzums, vai arī plānojat saules paneļu saražotās kWh uzkrāt akmulātoros – tradicionālais novietojums pret Dienvidiem noteikti būs piemērotākais.

Saules paneļus novietošana Ziemeļu virzienai vai daļējā Ziemēļu virzienā nav ekonomiski pamatojama.

Tāpat ir jāņem vērā, ka saule vasara atrodas augstākā leņķi pret horizontu, savukārt ziemā daudz zemākā. Tamdēļ svarīgi izvēlēties optimālu leņķi saules paneļu uzstādīšanai. Attiecīgi zemāks leņķis vasarā sniegs lielāku ražību, citos gadalaikos savukārt stāvākā leņķī esoši paneļi saražos varāk. Datorsimulāciju, pētījumu un ekspermentu rezultāti par optimālāko leņķi Latvijā sniedz dažādus rezultātus, galvenokārt robežā no 30c– 38 c grādiem.
Stiprinājumi
Izvēloties saules paneļus novietot uz zemes ir vairākas priekšrocības. Jūs tos variet novietot pret izvēlētajām debespusēm, kā arī tie būs maksimāli efektīvākajā leņķī pret sauli. Papildus tam saules paneļi labāk dzesēsies vasaras karstākajās dienās un attiecīgi nemazināsies to ražīgums. Saules paneļi būs arī vieglāk pieejami rodoties nepieciešamībai labot saules parku.
Mīnus savukārt ir teritorijas izmantošana, kuru varat izmantot citām vajadzībām. Kā arī, kvalitatīvi stiprinājumi saules paneļiem vairums stiprinājumu ir pārklāti ar Magnelis pārklājumu. Tas nodrošina to ilgmūžību un līdz ar to saules paneļu stiprinājumu izmaksas salīdzinot ar jumta novietojumu būs dārgākas. Kā arī iespējams būs jārēķinās ar papildus saskaņošu Būvvaldē un atsevišķos gadījumos vēl papildus citās iestādēs.
Izvēloties saules paneļus novietot uz jumta pirmais solis ar ko sākt ir jumta slodzes aprēķins.

Ieguvums saules paneļiem uz jumta ir zemākas stiprinājumu izmaksas, kā arī neaizņemta lieka zemes platība. Savukārt trūkums ir to grūtāka apkalpošana, kā arī biežāk pieļautas kļūdas montāžas procesā un stiprinājumu izvēlē.
Vērts ņemt vērā uzstādot saules paneļus uz jumta:
Saules paneļi uz slīpa metāla jumta.

Bieži uzstādītāji “taupa” uz saules paneļu stiprinājumiem izvēloties stiprinājumus, kuri nav piemēroti Latvijas klimatiskajiem apstākļiem. Saules paneļiem ir jāatrodas vismaz 6-10 cm distance no jumta seguma, lai nodrošinātu to ventilēšanos un nepārkaršanu, kas savukārt rada ražīguma kritumu vasaras siltākajās dienās.

Ieteicams stiprinājumus skrūvēt pie jumta konstrukcijas (spārēm, latojuma) nevis pie metāla seguma. Skrūvējot stiprinājumus ar metāla skrūvēm pie jumta seguma jāņem vērā ka metāla biezumam ir jābūt vismaz 0,5mm. Uzstādot stiprinājums uz “viļveida” metāla seguma jāņem vēra, ka urbt drīkst tikai “viļņa” augšpusē, pretējā gadījumā netiks nodrošināta hidroizolācija.
Saules paneļi uz plakana jumta
Novietojot saules paneļus uz plaka jumta Dienvidu virzienā ir jāņem vērā, ka būs nepieciešams papildus slogojums, lai nodrošinātu vēju slodzes izturību, tamdēļ šķērslis var būt jumta slodzes noturība.

Novietojot saules paneļus Austrumu/Rietumu virzienā papildus slogojums vairums gadījumu nebūs nepieciešams.

Ja jumta segums ir pārklāts ar bituma vai PVC membrānu būtiski ir nepieļaut alumīnija vai cita metāla saskarsmi tiešā veidā ar jumta segumu. Tas ar laiku sabojās zem stiprinājumiem esošo membrānu, tamdēļ vienmēr ir jāizmanto papildus izolējošs slānis.

Saules paneļi
Izvēloties saules paneļus ir būtiski ņemt vērā to, ka tas ir ilgtermiņa ieguldījums. SOLARWATT saules paneļu kalpošanas laiks ir paredzēts vismaz 30 gadi. Tamdēļ rūpīga saules paneļu izvēlē ir tik pat svarīgs lēmums, kā lēmums par saules paneļu to uzstādīšanu.

SIA Sun Electric / Saules Jauda ir oficiāls SOLARWATT GmbH uzņēmuma pārstāvis Latvijā. SOLARWATT GmbH ir Vācijas pilsētā Drēzdenē bāzēts uzņēmums, kurš ir BMW Group uzņēmums.

Aprēķināt ietaupījumu
Mēs veicam pilnu uzstādīšanas ciklu:
 • Bezmakas saules paneļu uzstādīšanas saskaņošanu ar A/S Sadales Tīkls
 • Montāžu.
 • Pieslēgšanu AS Sadales Tīkls, lai saražoto, taču neiztētēro enerģiju varat uzkrāt tīklā un tērēt, piemēram, naktī jeb brīžos kad paneļi neražo.
 • Ja esat juridiska persona, saražoto, bet neiztērēto enerģiju savukārt iespējams pārdot. Iepriekš vienojoties par iepirkuma nosacījumiem ar savu elektrības nodrošinājuma operatoru.
 • Ērta aplikācija telefonā, kurā varēsiet jebkurā brīdī sekot līdzi tam cik daudz elektrības saules paneļi ražo.
Par mums
Esam komanda, kura tic, ka labākā reklāma ir 100% apmierināts klients. 
Iespējams tieši tāmdēļ esam uzstādījuši saules paneļus vairāk kā 500 objektos Latvijā.

Ticam, ka sadarbības partneriem un kvalitātei ir izšķiro ša nozīme uzņēmējdarbība. Tamdēļ esam oficiāli partneri vadošam Vācijas uzņēmumam saules paneļu ražošanā – SOLARWATT.

Kā arī tik pat svarīga ir elastība un spēja rast risinājumus kopā ar klientu. Mūsu misija ir rast optimālāko un ilgmūžīgāko risinājumu saules paneļu izvēlē! 

Montāžu mēs uzticam tikai savām apmācītām un pieredzējušām saules paneļu montāžas komandām, izmantojam sertificētus materiālus un regulāri veicot uzņēmuma iekšienē kvalitātes kontroli. 
Uzņēmuma vadība
Biežāk uzdotie jautājumi
Kādas būs saules paneļu uzstādīšanas izmaksas?
© 2021 - 2023 SIA Sun Electric
Rekvizīti
SIA "Sun Electric"
Reģ. Nr.: 40203343079
PVN Nr.: LV40203343079
Priedaines iela 19, Piņķi, Babītes pagasts, Mārupes novads, LV-2107
Saites
Interneta veikals
Konfidencialitātes politika